Kviz: testirajte svoje znanje o veganskoj hrani

Anonim

Hoćete li moći razlikovati umak od povrća koji se priprema uz dodatak životinjskih proizvoda? Znate li koji će vegani definitivno odustati? Kakve vrste voća nikada neće jesti? Nudimo da testirate svoje znanje - i odgovorite na pitanja vezana za kvizove!

1. Koji od sljedećih slatkiša nisu vegani?

  1. Marshmallows.
  2. Lizalica.
  3. Halva.

2. Koji od ovih plodova neki vegani ne mogu jesti?

  1. Banana.
  2. Jabuke.
  3. Sl.

3. Jedan od tih umaka je vegan, zar ne?

  1. Majoneza.
  2. Pesto umak
  3. Frankov vrući umak.

4. Koji od ovih nisu veganski?

  1. Lisnato tijesto.
  2. Filo tijesto.
  3. Tijesto za kroasane.

5. Koji se od ovih proizvoda ne može nazvati veganski?

  1. Bourbon keksi.
  2. Cjeloviti krekeri.
  3. Kolačići od kolača.

6. Jedna staklenka umaka od tjestenine nije vegan, zar ne?

  1. Bolognese.
  2. Putaneska.
  3. Rajčica i crvena paprika.

7. Odaberite začine bez vegana

  1. Worcester umak.
  2. Umak za roštilj.
  3. Senf.

8. Koji alkohol je gotovo uvijek vegan?

  1. Votka.
  2. Pivo.
  3. Vino.

9. Koja vrsta tjestenine je gotovo uvijek veganska?

  1. Suha tjestenina.
  2. Svježa tjestenina.
  3. Knedla (njoke).

10. Koja od ovih svjetskih religija nudi isključivo vegansku prehranu?

  1. Hinduizam.
  2. Budizam.
  3. Džainizam.

11. Samo je jedan od ovih doručka gotovo uvijek veganski. Koji

  1. Zobene pahuljice.
  2. Cornflakes.
  3. Pšenični keksi od cijelog zrna.

12. Koja vrsta čokolade je gotovo uvijek veganska?

  1. Mlijeko.
  2. Tamna.
  3. Bijela.

Ispravni odgovori

  1. Marshmallows. Ako sastav ne pokazuje ništa drugo, onda se bijeli sljez pripremi na bazi želatine. Želatina se pak sastoji od kostiju i vezivnog tkiva životinja.
  2. Sl. Neke vrste smokava zahtijevaju oprašivanje. Tijekom tog procesa osa umire. Još jedan razlog zašto neki vegani ne jedu smokve je činjenica da se mnogo osa uzgaja posebno za oprašivanje smokava, koje je, po njihovom mišljenju, potpuno humano.
  3. Frankov vrući umak. Majoneza se može nazvati vegetarijanskim proizvodom, ali sadrži jaja, te stoga nije veganska. Što se tiče pesta, on čak nije ni vegetarijanac - sastoji se od parmezana ili Grana Padano - sireva koji sadrže sirilo.
  4. Tijesto za kroasane. Obično lisnato tijesto, koje se može kupiti u trgovini, se proizvodi pomoću biljnih masti, ako nije drugačije naznačeno. I filo tijesto, u pravilu, ne sadrži životinjsku mast. Jedino tijesto koje jednostavno ne može biti vegan je kroasanovo tijesto.
  5. Kolačići od kolača. Njegov sastav nužno uključuje ulje životinjskog podrijetla. No, Bourbon keksi i cjeloviti krekeri su jeli vegani.
  6. Putaneska. Ako ste odgovorili "bolonjeze", onda ste vjerojatno pomislili da kupujete staklenku kako biste je poslali u nadev. No, do ovog trenutka, bolonješki umak je obično vegan, za razliku od zbunjenog umaka koji sadrži inćune.
  7. Worcester umak. On nije samo vegan, nije čak ni vegetarijanac! Činjenica je da se sastoji od inćuna. Međutim, mnoge prodavaonice zdrave hrane nude alternativu bez inćuna - u ovim umacima ovaj proizvod zamjenjuje tamari.
  8. Votka. Pivo često sadrži takve sastojke kao što su mjehurići za plivanje, šećer, želatina, albumin, kazein. Slažem se, a ne najprikladniji set za vegana. Neka vina nisu pogodna ni za vegane - zbog procesa čišćenja koji koristi kazein, bjelance, želatinu i komponentu poput ljepila za ribe.
  9. Suha tjestenina. Svježa tjestenina često sadrži jaja, zbog čega je rok trajanja kraći. Što se tiče knedle, najčešće se pripremaju na mliječnoj bazi. No, suha tjestenina - gotovo uvijek priprema od vode i brašna (ako sastav ne ukazuje ništa drugo). Zato samo prokuhajte tjesteninu, dodajte veganski umak - a veganska hrana je spremna!
  10. Džainizam. Ovaj religiozni pokret, koji je nastao u 6. stoljeću prije Krista u Indiji, vjeruje da ljudi trebaju smanjiti negativan utjecaj na sva živa bića. Tako je veganstvo nezamjenjiv dio religije.
  11. Zobene pahuljice. Naravno, ako ih ne kuhate s mlijekom.
  12. Tamna. Gorka čokolada je obično kakao masa, biljna mast i emulgator. Nema mlijeka.

Koliko ste pitanja točno odgovorili? Podijelite rezultate u komentarima!